Mgr. Tomáš Petříček

Narodil jsem se v Berouně, kde celý život žiju. Dětství jsem strávil na berounském sídlišti, poté jsem ještě s rodiči bydlel na Černém vršku. Nyní jsem se posunul o kousek vedle do Hlinek. Vystudoval jsem berounské gymnázium, poté dva roky nástavbového studia na SPgŠ v Berouně. Po studiu na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jsem se do Berouna vrátil a začal učit na 3. Základní škole na Wagnerově náměstí.

Byť profesí učitel výtvarné výchovy a společenských věd, vystřídal jsem dále různé profese. Pracoval jsem jako skladník nebo seřizovač v GZ Loděnice. Dále jako pedagog volného času v DDM Beroun a také pedagog pro mládež ve Farní charitě Beroun. Nakonec jsem v roce 2006 zakotvil na Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Jazykové škole v Berouně, kde působím dodnes jako učitel výtvarné výchovy a občanské nauky.

Po sametové revoluci jsem vstoupil do skauta, kde jsem byl aktivní deset let. Dodnes tam působím, ale již jen jako řadový člen-oldskaut. Hraji na kytaru, rád si přečtu dobrou knihu nebo navštívím zajímavou výstavu výtvarného umění. Mám rád přírodu a tramping. Jsem členem trampské osady Kamarádi staré řeky Beroun, kterou v roce 1966 založil můj táta Pavel Petříček-Rafika se svými kamarády.

Mým největším koníčkem je malování, profesionálně maluji od roku 1997, mám za sebou přes 30 výstav. Jsem členem Středočeského sdružení výtvarníků a filozoficko-výtvarné skupiny Vytržení. Jsem ženatý, mám dvě děti. Jsem občansky aktivní. Osm let jsem byl členem kulturní komise a čtvrtým rokem jsem členem likvidační komise města Berouna. Za svůj život v Berouně jsem se seznámil s mnoha lidmi, kterým naslouchám a vím, co Berouňáky pálí, a chtěl bych to aktivně řešit.

Share: