Ing. Tomáš Kažmierski

Jsem berounský rodák a mám Beroun a jeho okolí moc rád, především kvůli jeho zachovalé přírodě s možnostmi aktivního odpočinku. Vystudoval jsem berounské gymnázium a dodnes ve městě žiju i se svojí rodinou. Po studiu na vysoké škole se profesně zaměřuji na oblast životního prostředí, zvláště pak na oblast ekologické výchovy. Začínal jsem na Správě CHKO Křivoklátsko. Po pěti letech ve státní správě jsem nastoupil na pozici projektového manažera a později ředitele české pobočky mezinárodní neziskové organizace REC ČR. Zde jsem vedl nebo byl součástí týmů národních a evropských projektů. V roce 2004 jsem inicioval a později se podílel na zavedení regionálních značek pro české výrobky ve více než dvaceti regionech po celé ČR.

Od roku 2007 pracuji na Ministerstvu životního prostředí a s dvouletou pauzou zde působím dodnes. Zde řeším oblast financování životního prostředí a nastavení různých dobrovolných nástrojů, počínaje rozvojem ekologické výchovy a konče nastavení motivačních nástrojů pro podniky a firmy, např. formou ekologického značení produktů.

Na krajské a místní úrovni jsem aktivní více než deset let. V letech 2004 – 2006 jsem byl členem Výboru pro životní prostředí a zemědělství Středočeského kraje, od roku 2010 až dosud pak členem Komise pro životní prostředí města Berouna.

Mezi moje koníčky patří cestování, památky, aktivní odpočinek. Mám rád sport, dnes se mu věnuji již jen odpočinkově, především turistice a tenisu.

Share: