Markéta Horáková

Miluji Beroun. Jsem Závoďák křtěný Berounkou a to téměř doslova – jedním z mých raných zážitků je bruslení mezi rybízy na zamrzlé řece, která se tehdy v únoru vydala až na naši zahradu. Zážitek to byl dobrodružný, což mé kamarádství s řekou spíše umocnilo, byť od té doby dávám přednost lodím, létu a hladině, která se vejde do říčního koryta. I tu metrovou návštěvu u nás v kuchyni v úplně novém domě o třicet let později jsem jí odpustila. Je to holka zvídavá a zvědavá, stejně jako já.

Už od dětství jsem člověk s velkou potřebou cosi tvořit, organizovat a být mezi lidmi. I proto jsem hned v roce 1990 vstoupila do skautského oddílu a krátce po dosažení plnoletosti jsem se na několik dalších let stala jeho vedoucí. U skautů jsem působila i jako instruktor v kurzech pro dospělé, pracovala v nakladatelství a byla jsem také členkou celostátního vedení Junáka. Protože vím, jak důležité je pro budoucnost nás všech smysluplné trávení volného času dětí a mládeže, chci přispět ke zlepšení podmínek pro jejich vyžití.

Již od dob studií na berounském gymnáziu skotačíme s partou kamarádů jako Herci první generace na prknech, která znamenají svět – pro nás především v sálech Berouna a okolí. Zároveň bývám autorem kostýmní výpravy.

Profesně se věnuji personalistice a vzdělávání dospělých v rámci velkých společností, zaměřuji se na osobnostní a manažerská školení.

Jsem přesvědčena, že atmosféru města dělá opravdový pocit sounáležitosti lidí s místem, kde žijí. Radnice má být jejich partnerem, vytvářet jim podmínky pro vlastní aktivity, podporovat sousedské vztahy, spolky a sdružení a umožňovat jim být skutečnými občany, ne jen obyvateli.

Share: